Medarbetare

2_bw2_c

Slobodan Jovicic

Advokat och innehavare

Åtar sig främst försvararuppdrag inklusive eko-mål

Jur.kand, examen från Stockholms universitet 2003

Ledamot av Sveriges advokatsamfund sedan 2008

Specialiserad på brottmål sedan 2006

Medarbetare sedan 2006

Tel: 076 876 76 00
E-post: 
slobodan@advokatsalomonsson.se


3_bw3_c

Martin Larsson

Advokat

Åtar sig uppdrag som offentlig försvarare inklusive eko-mål, målsägandebiträde och särskild företrädare för barn

Jur.kand, examen från Stockholms universitet 2012

Ledamot av Sveriges Advokatsamfund sedan 2015

Medarbetare sedan 2010

Tel: 070 944 78 79
E-post: martin@advokatsalomonsson.se


Viktor Svartz

Advokat

Åtar sig uppdrag som offentlig försvarare inklusive eko-mål, målsägandebiträde och särskild företrädare för barn

Jur.kand, examen från Uppsala universitet 2010

Tingstjänstgöring på Solna tingsrätt 2010-2012

Ledamot av Sveriges Advokatsamfund sedan 2014

Medarbetare sedan 2017

Tel: 072 066 97 77
E-post: viktor@advokatsalomonsson.se


Marcus Stalebrant

Advokat

Åtar sig uppdrag som offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn och som offentligt biträde i migrationsärenden samt mål angående LVU, LVM, LPT och LRV

Juristexamen från Lunds universitet 2013

Ledamot av Sveriges Advokatsamfund sedan 2018

Medarbetare sedan 2018

Tel: 070 771 38 96
E-post: marcus@advokatsalomonsson.se


Axel Hedenqvist

Biträdande jurist

Åtar sig uppdrag som målsägandebiträde, särskild företrädare för barn och som offentligt biträde i mål angående LVU, LVM, LPT och LRV

Juristexamen från Uppsala universitet 2017

Medarbetare sedan 2017

Tel: 070 825 85 24
E-post: axel@advokatsalomonsson.se


Noemi Kadas

Biträdande jurist

Åtar sig uppdrag som målsägandebiträde, särskild företrädare för barn och som offentligt biträde i mål angående LVU, LVM, LPT och LRV

Juristexamen från Stockholms universitet 2016

Tingstjänstgöring på Södertörns tingsrätt 2017-2018

Medarbetare sedan 2019

Tel: 073 666 85 91
E-post: noemi@advokatsalomonsson.se


Olle Brickstad

Biträdande jurist

Åtar sig uppdrag som målsägandebiträde, särskild företrädare för barn och som offentligt biträde i mål angående LVU, LVM, LPT och LRV

Juristexamen från Uppsala universitet 2017

Tingstjänstgöring på Södertälje tingsrätt 2017-2019

Medarbetare sedan 2019

Tel: 073 916 13 56
E-post: olle@advokatsalomonsson.se


Halima Omar

Administratör

Domstolshandläggare på Stockholms tingsrätt 2014-2018

Medarbetare sedan 2018

E-post: halima@advokatsalomonsson.se


Advokatfirmans medarbetare kan också anlitas för rådgivning inför rättegångar och polisförhör samt för rättsutredningar, utbildnings- och seminarieverksamhet.


Fotograf: Rasmus Wallin. Bilderna får användas för redaktionella ändamål. Fotografens namn skall alltid anges.